i believe in people, who are trying to change sth. changing is everything. i want to change, i want to reach for higher goals, i want many things in this life as well. New Year is coming soon and i’ve set some promises already. not all, but most of them will be fulfilled, definitely. there are no impossible things in this life. the most important part is to have sth/someone to change for and don’t worry. fear must be converted to love and love must be without any fears.
 
i was cleaning my digital archives few weeks ago and i found many things there. topmost, i found pictures that i haven’t posted in this blog (just sth similar) but it’d be great to have them here. 
my blog’s year that started formerly in spring as a revival and will be better and better next year. i hope so.
 
thanks for all who are with me.
 
with love/

tikiu žmonėmis, kurie ketina ką nors keisti savo gyvenime. pati noriu keistis, noriu tobulėti, noriu daugybės dalykų. jau dabar pamažu dėlioju naujųjų metų pažadus, iš kurių gal ir ne visi, bet dauguma tikrai bus išpildyti. nes nieko gyvenime nėra neįmanomo. svarbiausia turėti dėl ko keistis ir nebijoti. baimę iškeisti į meilę ir mylėti nieko nebijant.
ne taip seniai tvarkiau savo skaitmeninius archyvus, radau daug visko, o svarbiausia – nuotraukų, kurių blog’e niekad nebuvo (greičiausiai tik kažkas panašaus), bet visai norėčiau, kad jos čia atsirastų.
mano blog’o metai, kurie prasidėjo kaip atgimimas kažkada pavasarį ir, tikiuosi, kuo toliau, tuo labiau vešės.
ačiū visiems, kurie su manimi.
su meile/
-I.VO-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted by:Ieva

14 thoughts on “ review // 2012 ”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *